top of page

Dvoudenní KURZ
Regenerační masáže pro psy

Přínos masáží pro psa

 

Masáž je jemná neinvazivní technika, která je skvělým pomocníkem v péči o vašeho psa.

Je zcela jedno, jestli máte pejska mladého, či vám dělá váš psí přítel společnost už pěkných pár let, je jedno, jestli je váš pes vrcholový sportovec, vytížený pracant či domácí mazel, téměř každému pejskovi se dá "ušít" masáž na míru tak, aby z ní benefitoval a ještě si ji náramně užil.

Masáž je jedním ze způsobů regenerace a léčení organismu, a to jak u člověka, tak u psa. Při masáži dochází ke stimulaci receptorů kůže, svalů, šlach, ale i kloubů, několikanásobně se zvyšuje prokrvení masírovaných tkání a tím i jejich okysličení a vyživení. Dále dochází ke zvýšenému uvolňování některých hormonů či odbourávání škodlivých látek jako kyselina mléčná, která se vyplavuje do svalu při zvýšené fyzické námaze a působí pak následně jeho bolestivost.

Masáž má blahodárný vliv nejen na fyzické tělo, kdy slouží jako preventivní či následná péče o fyziologický aparát psa, ale také slouží jako jako prostředek k psychickému uvolnění a relaxaci u psů stresovaných. V neposlední řadě prohlubuje pouto a blízkost mezi psem a jeho majitelem.

Časový harmonogram

 

Čěkají vás dva dny nabité novými znalostmi a hlavně praktickými dovednostmi

Sobota (9-17): dopoledne se budeme věnovat teorii masáží, abychom odpoledne mohli již intenzivně praktikovat

Neděle (9-15): pokračování v osvojování si základních hmatů, důkladné opakování celé sestavy a případné rozšíření hmatů

 
Hlavní benefity masáží

 

         Redukce bolesti a svalového napětí

         Urychlení hojení měkkých tkání

         Zvýšení flexibility a rozsahu pohybu

         Posílení imunitního systému

         Redukce tvorby jizev a změkčení zjizvené tkáně

         Snížení krevního tlaku

         Celková fyzická a psychická relaxace

 
Co vás na kurzu čeká

 

Povíme si základní informce o fyziologii psa, svalech, šlachách, kloubech a kostech

Osvojíte si základní masážní hmaty a jejich správné použití

Naučíte se, jak a kdy aplikovat masáž

regenerační / relaxační, či sportovní / zahřívací

Dozvíte se, kdy je masáž pro vašeho psa správnou volbou a za jakých podmínek naopak vhodná není

Budeme se věnovat nezbytné teorii, avšak důraz bude kladen zejména na praktickou část kurzu - správné provedení hmatů - aby si každý jeho účastník byl jistý nově osvojenými dovednostmi a mohl doma o svého psa pečovat beze strachu, že něco udělá špatně

Celý kurz proběhne v příjemném domácím prostředí DOGGURU vily v malé skupince max. 5 účastníku, bude tedy dostatek prostoru, abych se vám mohla opravdu individuálně věnovat

S sebou si domů odnesete spoustu praktických tipů vyplývajících z naší praxe

A ani hlad a žízeň u nás mít nebudete. Bude pro vás připraveno občerstvení jako domácí šťávy, dobrá káva či čaj a k tomu nějaká pečená dobrota, ovoce, zeleninka a třeba žitný chlebík s pomazánkou.

 

Domů si odnesete výukové materiály a na konci kurzu obdržíte certifikát o jeho absolvování

20220315-20.jpg
IMG_0199.jpg
 
Aktuální termíny kurzu

 

     26. - 27. 10. 2024, SO-NE:  volná místa

 

    Individuální formou dle domluvy, viz. Kurz na míru

       

     

Online přihláška

Jupí! Podařilo se! DOGGURU se vám ozve co nejdříve s potvrzením vaší registrace :) S platbou vyčkejte prosím, až vám potvrdíme rezervaci vašeho místa na semináři.

 
Platební a storno podmínky

 

Platební podmínky:

 • Cena kurzu je 6000 Kč

 • Celou částku (6000 Kč) pro rezervaci místa na kurzu zašlete prosím převodem na níže uvedený bankovní účet vedený u Raiffeisenbank, a to nejpozději do 7 dnů od podání přihlášky.

 

Pokyny pro platbu:

 • číslo účtu Raiffeisenbank: 2517223003/5500

 • variabilní symbol: vaše tel. číslo

 • konstatní symbol: datum konání semináře ve formátu DDMM (např. 0303)

 • poznámka pro příjemce: vaše celé jméno a "masáže"

Potvrzení rezervace:

 • Po odeslání přihlášky se zobrazí zpráva o jejím úspěšném přijetí.

 • S platbou prosím vyčkejte do chvíle, než obdržíte email potvrzující rezervaci vašeho místa na kurzu. Či se na aktuální obsazenost kurzu můžete dotázat telefonicky.

 • Po připsání zálohové platby na náš účet obdržíte potvrzující email o vaší účasti na kurzu.

Storno podmínky:

 • V případě nezaplacení částky za seminář do 7 dnů od podání přihlášky bude zájemce připsán na seznam náhradníků.

 • Rezervační částka je nevratná. Je však možné ji přenechat jiné osobě, či přesunout na jiný termín. Tyto změny lze provést pouze jednou.

 • V případě vaší neúčasti na semináři nám dejte prosím vědět co nejdříve. Pokud nám nedáte vědět a na seminář se nedostavíte, rezervační částka propadá bez možnosti náhrady.

 • V případě zrušení/přesunu přihlášky 21 a více dnů před termínem konání kurzu, bude účtován storno poplatek ve výši 50% ceny kurzu.

 • V případě zrušení/přesunu přihlášky méně než 21 dní před termínem kurzu, bude storno poplatek 100% ceny kurzu.

 • Pokud za sebe najdete náhradníka, storno neplatíte.

 • Organizátor si vyhrazuje právo kurz zrušit pro malý počet účastníků, v takovém případě máte právo na přesun zálohové platby na jiné datum.

 • Zasláním přihlášky vyjadřujete souhlas s platebními a storno podmínkami.

Organizace kurzu

 • Místo konání: DOGGURU, Komenského 731, Turnov 51101

 • Lektor kurzu: Ing. Alena Trýznová, CertCAAPR

 • Časový harmonogram: Kurz bude začínat v sobotu v 9:00 ráno a končit budeme kolem 17:00 večer. Na místo se dostavte prosím včas, ideálně tak 15-20 minut před začátkem konání kurzu. Během dne bude pár kratších přestávek na občerstvení, protažení a venčení a jedna delší polední přestávka na oběd. V neděli budeme začínat také v 9:00 ráno a končit budeme kolem 15:00. Pauzy si uděláme dle potřeby

 • Venčení: U GURUvilky máme krásnou zahradu, kde se pejsci mohou proběhnout, dále je v dosahu cca. 3 minut chůze park, kde můžete vyvenčit o polední přestávce.

 • Co s sebou: Na kurzu budete potřebovat vlastního modela, či modelku, takže dorazte určitě se svým pejskem. Nejlepší "model" je pejsek střední velikosti, zejména na pejskovi opravdu malém (např. YRT), se hmaty hůře učí. Také se vám určitě budou nové dovednosti učit s pejskem, který je ochotný hezky spolupracovat (tzn. zvládá ležet na boku, není agresivní a bázlivý vůči lidem ani psům). Dále prosím o dodržení počtu jeden pejsek na jednoho člověka z důvodů kapacity prostoru, at je nám všem fajn. Oblečte se pohodlně, pro sebe si vezměte prosím přezůvky, pejskovi deku či jeho oblíbenou podložku, misku na vodu a nějakou tu dobrůtku za odměnu. Dále si přibalte platný očkovací průkaz pejska, dobrou náladu a chuť přiučit se něčemu novému :)

 • Kontraindikace: Pejsek, který se s vámi bude účastnit kurzu musí být zdravý a musí mít platné očkování. Kurzu se nemohou zúčastnit hárající, březí či kojící feny.

 • Stravování: V ceně kurzu je občerstvení jako domácí šťávy, dobrá čerstvá káva a čaj, nějaká ta domácí pečená dobrota, ovoce, zeleninka  a např. žitný chlebík s pomazánkou. Vždy to bude něco trochu jiného, ale věřím, že si pochutnáte :)

      Pokud budete mít ke kurzu nějaké dotazy, neváhejte mi napsat mail (alca.dogguru@gmail.comnebo       zavolat (603243416) a probereme to osobně.

     Budu se těšit na shledání a věřím, že si z kurzu odnesete spoustu nových znalostí a dovedností,

     a že si to spolu určitě moc užijeme :)

     

bottom of page