top of page

KURZ

Dornova metoda pro psy

O Dornově metodě

 

Základní definicí Dornovy metody je, že je to manuální technika, která navrací klouby a obratle do jejich původních správných pozic.

Tuto definici bych rozšířila ještě o další přívlastky, na které je nutné brát velký důraz, a kterými je potřeba se při práci s psími klienty stoprocentně řídit... Tedy Dornova metoda je zejména jemnou a komplexní terapií užívanou při problematice bolestivosti pohybového aparátu. Jemná proto, protože by pejsek při ošetření v žádném případě neměl pociťovat bolest a komplexní proto, protože je potřeba pracovat nejen s kostmi a klouby, ale neméně důležité je připravit na práci i měkké tkáně, tedy svaly, šlachy a fascie. Dalším důležitým principem Dornovy metody je, že pracujeme pod lehkým tlakem palců či ruky terapeuta, a to za přirozeného kývavého pohybu končetin pejska. Žádný pohyb by neměl být proveden trhnutím a překročit práh bolesti.

Dornova metoda je efektivním a jednoduchým nástrojem k odstranění jak akutní bolesti, tak dlouhotrvajících problémů a blokád, je také dobrou prevencí u sportovně a pracovně zatížených psů a v kombinaci s prací s měkkými tkáněmi a speciální masáží uvolňuje nahromaděné napětí v těle.

Více o DM v sekci články.

IMG_0728.jpg
 
Aktuální termíny kurzu

 

     23. - 24. 11. 2024. SO - NE:  volná místa

   

    Individuální formou dle domluvy

email pro dotazy:

infoo.dogguru@gmail.com

 
Hlavní benefity DM

 

         Návrat kostí a kloubů do jejich přirozené polohy

         Uvolnění blokád a bolestí zejména v okolí páteře,

         kyčelních kloubů, ramen a krku

         Náprava celkové statiky těla

         Redukce bolesti kloubů

         Prevence tvorby artrotické tkáně

         Ošetření funkčních onemocnění pohybového aparátu

         jako např. dysplazie

         Vhodná jako preventivní ošetření pohybového aparátu

 
Co vás na kurzu čeká

 

Povíme si základní informce o fyziologii psa v souvislosti s aplikací DM

Osvojíte si základní principy a hmaty DM a jejich správné použití

Naučíte se, jak a kdy aplikovat DM a také kdy to vhodné není

Budeme se věnovat nezbytné teorii, avšak důraz bude kladen zejména na praktickou část kurzu - správné provedení hmatů - aby si každý jeho účastník byl jistý nově osvojenými dovednostmi a mohl doma o svého psa pečovat beze starchu, že něco udělá špatně

Kurz proběhne za účasti dvou lektorek:

Ing. Aleny Trýznové, CertCAAPR a Ing. Terezy Brunclíkové,

což je pro praktickou část veliká výhoda, vždy se vám bude někdo věnovat a dohlížet na vaši techniku.

Celý kurz proběhne v příjemném domácím prostředí DOGGURU vily v malé skupince 5 max. 6 účastníku, bude tedy dostatek prostoru, abychom se vám mohly s kolegyní opravdu individuálně věnovat

S sebou si domů odnesete spoustu praktických tipů vyplývajících z naší praxe

A ani hlad a žízeň u nás mít nebudete. Po oba dny pro vás bude připraveno občerstvení jako domácí šťávy, dobrá káva či čaj a k tomu domácí koláček, v poledne si pak dáme zdravý lehký oběd s láskou vařený.

 

Na konci kurzu obdržíte certifikát o jeho absolvování

Kurz je vhodný pro ty, kdo již absolvovali základní kurzy manipulace s pohybovým aparátem psa jako např. masáže, jelikož se budeme věnovat zejména DM jako takové a je potřeba mít již osvojené základní techniky pro uvolnění měkkých tkání, které si spíše zopakujeme.
IMG_0114.jpg

Online přihláška

Jupí! Podařilo se! DOGGURU se vám ozve co nejdříve s potvrzením vaší registrace :) S platbou vyčkejte prosím, až vám potvrdíme rezervaci vašeho místa na semináři.

 
Platební a storno podmínky

 

Platební podmínky:

 • Cena kurzu je 7000 Kč

 • Celou částku (7000 Kč) pro rezervaci místa na kurzu zašlete prosím převodem na níže uvedený bankovní účet vedený u Raiffeisenbank, a to nejpozději do 7 dnů od podání přihlášky.

 

Pokyny pro platbu:

 • číslo účtu Raiffeisenbank: 2517223003/5500

 • variabilní symbol: vaše tel. číslo

 • konstatní symbol: datum konání semináře ve formátu DDMM (např. 0303)

 • poznámka pro příjemce: vaše celé jméno a "dornovka"

Potvrzení rezervace:

 • Po odeslání přihlášky se zobrazí zpráva o jejím úspěšném přijetí.

 • S platbou prosím vyčkejte do chvíle, než obdržíte email potvrzující rezervaci vašeho místa na kurzu. Či se na aktuální obsazenost kurzu můžete dotázat telefonicky.

 • Po připsání zálohové platby na náš účet obdržíte potvrzující email o vaší účasti na kurzu.

Storno podmínky:

 • V případě nezaplacení částky za seminář do 7 dnů od podání přihlášky bude zájemce připsán na seznam náhradníků.

 • Rezervační částka je nevratná. Je však možné ji přenechat jiné osobě, či přesunout na jiný termín. Tyto změny lze provést pouze jednoukrát.

 • V případě vaší neúčasti na semináři nám dejte prosím vědět co nejdříve. Pokud nám nedáte vědět a na seminář se nedostavíte, rezervační částka propadá bez možnosti náhrady.

 • V případě zrušení/přesunu přihlášky 21 a více dnů před termínem konání kurzu, bude účtován storno poplatek ve výši 50% ceny kurzu.

 • V případě zrušení/přesunu přihlášky méně než 21 dní před termínem kurzu, bude storno poplatek 100% ceny kurzu.

 • Pokud za vás najdeme náhradníka, storno neplatíte.

 • Organizátor si vyhrazuje právo kurz zrušit pro malý počet účastníků, v takovém případě máte právo na přesun zálohové platby na jiné datum.

 • Zasláním přihlášky vyjadřujete souhlas s platebními podmínkami.

Organizace kurzu

 • Místo konání: DOGGURU, Komenského 731, Turnov 51101

 • Lektor kurzu: Ing. Alena Trýznová, CertCAAPR a Ing. Tereza Brunclíková

 • Časový harmonogram: Kurz se bude konat v sobotu v 9:00 - 18:00 hod. a v neděli 9:00 - cca.16:00 hod. V neděli můžeme končit i déle, mějte tedy prosím časovou rezervu, ať nemusíte případně utíkat dříve, byla by to škoda. Na místo se dostavte prosím včas, ideálně tak 20 minut před začátkem konání kurzu. Během dne bude pár kratších přestávek na občerstvení, protažení a venčení a jedna delší polední přestávka na oběd.

 • Venčení: U GURUvilky máme krásnou zahradu, kde se pejsci mohou proběhnout, dále je v dosahu cca. 3 minut chůze park, kde můžete vyvenčit o polední přestávce.

 • Co s sebou: Na kurzu budete potřebovat vlastního modela, či modelku, takže dorazte určitě se svým pejskem. Nejlepší "model" je pejsek střední velikosti, zejména na pejskovi opravdu malém (např. YRT), se hmaty hůře učí. Prosím o dodržení počtu jeden pejsek na jednoho člověka z důvodů kapacity prostoru, at je nám všem fajn. Oblečte se pohodlně, pro sebe si vezměte prosím přezůvky, pejskovi deku či jeho oblíbenou podložku, misku na vodu a nějakou tu dobrůtku za odměnu. Dále si přibalte platný očkovací průkaz pejska, dobrou náladu a chuť přiučit se něčemu novému :)

 • Kontraindikace: Pejsek, který se s vámi bude účastnit kurzu musí být zdravý a musí mít platné očkování. Kurzu se nemohou zúčastnit hárající, březí či kojící feny.

 • Stravování: V ceně je po oba dny kurzu občerstvení jako domácí šťávy, dobrá čerstvá káva a čaj, nějaká ta domácí pečená dobrota a lehký zdravý doma dělaný oběd (např. krémová zeleninová polévka + chlebík s domácí pomazánkou či salátek). Vždy to bude něco trochu jiného, ale věřím, že si pochutnáte :)

      Pokud budete mít ke kurzu nějaké dotazy, neváhejte mi napsat mail, nebo zavolat

     a probereme to osobně.

     Budu se těšit na shledání a věřím, že si z kurzu odnesete spoustu nových znalostí a dovedností,

     a že si to spolu určitě moc užijeme :)

     

bottom of page