top of page

O fyzioterapii

IMG_0232.jpg
 
Fyzioterapie malých zvířat

 

Fyzioterapie a rehabilitace malých zvířat se v poslední době stává zejména mezi majiteli psů a koček vyhledávanou službou a díky svým výborným výsledkům si rychle získává pevné místo i v povědomí mezi veterinárními lékaři, kteří ji dnes stále častěji berou již jako nedílnou součást léčby ať už ortopedického, či neurologického zvířecího pacienta.

Fyzioterapie a rehabilitace zvířat vychází z té humánní a adaptuje její techniky na anatomii a specifika těla zvířecího tak, aby co možná nejúčinněji obnovovala mobilitu a funkčnost kloubů a měkkých tkání. Pomocí fyzioterapie lze účinně zmírnit bolesti jak chronického typu, tak ty akutní. Stejně jako u lidí, tak i u zvířat, rehabilitace urychluje celkový proces uzdravování se po úrazech, rekonvalescenci po operacích, nabízí možnost jak udržet v kondici psa, který trpí například degenerativním onemocněním, které již nelze uspokojivě řešit pouze pomocí klasické medicíny a v neposlední řadě také prodlužuje aktivní život starším pejskům, či jako prevence pomáhá předcházet zraněním a zvyšovat kondici u psů sportovně a pracovně vytížených.

Fyzioterapie je metoda komplexní, což v praxi znamená, že terapeut by měl ovládat množství technik, které pak volí a kombinuje s ohledem na zdravotní stav zvířete, které ošetřuje. V DOGGURU sestavíme rehabilitační plán vašemu zvířecímu příteli přímo na míru tak, abychom ho pomohli co nejdříve vrátit do aktivního života. Ke každému klientovi přistupujeme individuálně a poradíme vám jak cvičit doma, abychom společně podpořili proces rehabilitace.

První návštěva v DOGGURU

Před vaší první návštěvou v DOGGURU se na všem domluvíme v ideálním případě telefonicky či emailem. Promluvíme si o tom, co vašeho psa či kočku trápí a domluvíme si společně termín návštěvy. Fyzioterapeut není veterinární lékař, a tak pokud máte již v ruce nějaká vyšetření od vašeho veterináře, vezměte je prosím s sebou na první návštěvu. V žádném případě nechceme hazardovat se zdravím vašeho zvířete, tedy je v některých případech vhodné či nezbytně nutné nechat vyhotovit potřebná vyšetření, abychom nic nepodcenili a mohli lépe sestavit klientovi rehabilitační plán. Konzultace a kooperace s veterinárním lékařem je vždy velkým přínosem.

Na objednaný termín se, prosím, pokuste přijít včas a pokud z nějakého důvodu nestíháte, dejte nám, prosím, vědět. S sebou nepotřebujete nic zvláštního, pamlsky a vše potřebné (ručníky v případě aquaterapie) máme.

První návštěva je seznamovací - diagnostická, pejska si kompletně prohlédnu a projdu si informace od referujícího veterináře. Poté seznámím se svými poznatky Vás – majitele, povíme si co a jak a nastíníme si jak bude přibližně vypadat rehabilitační plán ušitý potřebám vašeho pejska na míru. Rehabilitační plán se pak bude průběžně vyvíjet a měnit dle pokroků, které pejsek v rehabilitaci udělá.

O jednotlivých technikách, které v rámci fyzioterapie a rehabilitace v DOGGURU používáme se dočtete více v sekci jim určené.

Fyzioterapie je vhodná pro:

neurologické pacienty (akutní i chronické potíže)
ortopedické pacienty (akutní i chronické potíže)
psy ve sportovní a pracovní zátěži
(prevence, trénink, ošetření po úrazech)
psí seniory (navrácení do aktivního života)
IMG_0155.jpg
bottom of page