top of page

Aquaterapie

IMG_0646.jpg
 
Aquaterapie
 
Aquaterapie, pohyb psa na podvodním pásu, je velice účinná metoda fyzioterapie vhodná jak pro pacienty s ortopedickými, tak neurologickými problémy, pro psy zotavující se po různých typech zranění či operacích, ale i jako součást preventivnce a kondičního tréninku. Tím, že voda psa nadnáší, umožňuje mu pohyb bez nežádoucího zatížení opěrného aparátu, a tedy minimalizuje případnou bolestivost, kterou pes pociťuje při běžném pohybu na suchu. Naopak díky odporu, který voda klade při pohybu v ní, posiluje psí klient oslabené svalstvo a svalové partie, které při běžném pohybu nevyužívá tak často.
Díky individuálnímu přístupu, kontrole rychlosti, výšky vody, náklonu pásu, doby terapie a celkové zátěži kladené na psa, připravíme každému klientovi rehabilitační plán  na míru.
Skupinou psů, která z aquaterapie benefituje asi nejvíce, jsou neurologičtí pacienti, kteří zůstanou, ať už částečně či úplně, bez citlivosti pánevních končetin a učí se znovu chodit. V těchto případech je aquaterapie nedílnou součástí při nácviku a budování spinální chůze.
Aquaterapii využíváme s úspěchem také u psích seniorů, kterým pomáhá, bez zatížený často bolavých kloubů, posílit oslabené svalstvo a navrátit se zpět do kondice a aktivního života.
Stále častěji je také aquaterapie vyhledávána majiteli psů ve sportovní a pracovní zátěži. Pomocí cíléného tréninku úspěšně pomáháme zvyšovat fyzickou kondici psa, budovat kvalitní svalovou soustavu, posilovat vazy a šlachy a tím v rámci prevence předcházet možným zraněním pramenícím z přetížení.
bottom of page