top of page

Barbora Šulcová

Můj příběh

 

Má cesta k fyzioterapii a rehabilitaci zvířat nevedla úplně přímo. Vzala jsem to poněkud oklikou, a to přes studium angličtiny a společenských věd a působení na oddělení projektů ve vzdělávání na Krajském úřadě v Liberci. Všechno to bylo docela fajn, ale pořád to nebylo úplně ono.  Počátkem roku 2013 jsem se pak rozhodovala kudy povede má profesní a osobní cesta dál a čistě náhodou (náhody neexistují) jsem objevila fyzioterapii pro psy a bylo rozhodnuto.

Za krátko jsem absolvovala masérský rekvalifikační kurz, praxi jako veterinární technik v ordinaci FamilyVet v Liberci, množství seminářů zabývajících se pohybovým aparátem psa, dojížděla na observace do Vetcentra Duchek v Praze a zapsala se do zahraničního studijního programu fyzioterapie a rehabilitace zvířat od The University of Tennessee.

V lednu 2014 jsem již nastupovala do Vetcentra Duchek jako zvířecí fyzioterapeut. Byla to změna nejen profesní, ale i životní. Následovaly úžasné tři roky (2014 a 2015 ve Vetcentrum Duchek a 2016 v Centrum fyzioterapie zvířat PhysioDog) nabité sbíráním praktických i teoretických zkušeností, kdy mi rukama prošlo na desítky psích pacientů, kterým jsem úspěšně pomáhala řešit rozličné pohybové problémy. Dokončila jsem studium při The University of Tennessee, na jehož konci jsem získala titul Certified Canine Rehabilitation Practioner (CCRP) a fyzioterapie zvířat se stala nejen mou profesí, ale i osobním posláním.

V druhé polovině roku 2016 pak přišel čas na další změnu. Rozhodla jsem se vrátit domů do Turnova a tuto úžasnou službu nabídnout majitelům psů konečně i na severu Čech. V první polovině roku 2017 tedy stojím na prahu nového snu, vzniku Fyzioterapie pro psy DOGGURU, která sídlí v Turnově v přízemí nádherné prvorepublikové vily. Pevně věřím, že se mi povede vytvořit prostředí, kde se klienti se svými psími společníky budou cítit jako doma, a že od nás co nejvíce pejsků odejde po svých, bez bolestí a s novou chutí do života.

Specializace v rehabilitaci malých zvířat

neurologie
ortopedie
aquaterapie
masáže
viscerální manipulace
kraniosakrální biodynamika

dornova metoda
kinesiotaping
kondiční tréninky
péče o psí seniory
 

Mgr. Barbora Šulcová, CCRP

Vzdělání a praxe

2011
- ukončení magisterského studia na Technické univerzitě

v Liberci

2012, 2013
- projektový manažer v oblasti vzdělávání - Krajský úřad Libereckého kraje

2013
- odborný masérský rekvalifikační kurz: Masér pro sportovní a rekondiční masáže, akreditovaný MŠMT (Dr. Jana Friedl, EduSpa College)
- odborný masérský kurz Dornova metoda a Breussova masáž (Robert Al Aref, EduSpa College)
- praxe veterinárního asistenta v ordinaci FamilyVet v Liberci
- vzdělávání v oblasti masáží psů, péče o pohybový aparát psa a balančních technikách pro psy pod vedením Bc. Kateřiny Plačkové
- studium certifikovaného programu v oblasti rehabilitace

a fyzioterapie psů: Certified Canine Rehabilitation Practioner (CCRP), The University of Tennessee

2014
- rehabilitační praxe ve veterinární nemocnici Vetcentrum Duchek s.r.o. (2014-2016), pod vedením MVDr. Lukáše Duchka
a Bc. Kateřiny Plačkové
- praktická stáž na rehabilitačním oddělení při Veterinární univerzitě ve Vídni (Department für Kleintiere und Pferde

- Veterinärmedizinische Universität Wien, Austria)
- bodová myofasciální technika – Bowenova terapie pro lidi (Jiří Beran, ČR)
- bodová myofasciální technika – Bowenova terapie pro psy (Jiří Beran, ČR)
- Reiky, I stupeň (Jiří Beran, ČR)
- úspěšné zakončení studia certifikovaného programu

v oblasti rehabilitace a fyzioterapie psů: Certified Canine Rehabilitation Practioner (CCRP), The University

of Tennessee

2016
- rehabilitační praxe v Centru fyzioterapie zvířat PhysioDog

2017
- založení vlastní ordinace: DOGGURU - fyzioterapie pro psy

2018 - 2019

- kurz osteopatických technik: Viscerální manipulace 1, 2, 3, 4 (Bc. Alena Zapletalová)

2022
- Poplašné systémy a hromosvody traumatu - kraniosakrální biodynamika, Etienne Peirsman (USA), Peirsman craniosacral academy

Barbora Šulcová

mobil: 777 227 973

email: barca.dogguru@gmail.com

"DogGuru je tvořeno ze srdce, je v něm vloženo velké množství energie, odhodlání a touhy splnit si svůj sen, sen jít vlastní cestou. A stejně tak jak se mění a roste semínko ve statný strom, který rozvine svou korunu a přinese plody, i rytmus mého srdce mě vede stále dál na cestě poznání, práce a komunikace jak se zvířecími průvodci, tak s lidmi. Od klasické fyzioterapie, přes osteopatické techniky, až po jemné metody jako kraniosakrální terapie, mi tato cesta otvírá stále nové obzory jak se naladit na klienta, jeho tělo a jeho energii a být průvodcem v procesu jeho uzdravování ve více rovinách, než jen těch na první pohled zřejmých"
20220315-11.jpg
bottom of page