top of page

Tereza Brunclíková

barca (16).jpg
"Během let, kdy pracuji v oblasti fyzioterapie, jsem se toho hodně naučila, ale v této sféře se člověk nepřestává vlastně učit nikdy. Postupně si rozšiřuji vzdělání a občas, když srdce zavelí, si některé pacienty, kteří potřebují intenzivní rehabilitaci, beru na dobu nezbytně nutnou k sobě domů. To mě hodně naučilo a učí. Dalo mi to zcela jiný pohled na klienty a psí pacienty. Díky těmto zkušenostem se dokáži lépe vcítit do každodenních problému majitele handicapovaného pejska.
Obdivuji a snažím se pomoci každému majiteli, který do péče o jakkoliv postiženého psa jde a nevzdává to.
"

Tereza Brunclíková

mobil: 603 282 131

email: terka.dogguru@gmail.com

Specializace v rehabilitaci malých zvířat

neurologie
ortopedie
aquaterapie
masáže
dornova metoda
kondiční tréninky
balanční cvičení a stretching
průprava psích sportovců
tréninkové plány

péče o psí seniory


 

Ing. Tereza Brunclíková

Vzdělání a praxe

2016
- ukončení bakalářského studia na České zemědělské univerzitě v Praze v oboru - Kynologie

 

2017

- od října tohoto roku praxe v ordinaci DOGGURU


 

2018

- ukončení magisterského studia na České zemědělské univerzitě v Praze v oboru - Výživa zvířat a dietetika
- odborný masérský rekvalifikační kurz: Masér pro sportovní a rekondiční masáže, akreditovaný MŠMT ( EduSpa College)

- vzdělávání v oblasti péče o pohybový aparát psa, odborné vedení a praxe pod Mgr. Barborou Šulcovou, CCRP a několik seminářů u Bc. Kateřiny Plačkové, CCRP
- praxe veterinárního asistenta na veterinární klinice Sokrates v Nymburce pod vedením MVDr. Zatloukala, specializace na ortopedii a neurologii
- od září tohoto roku člen týmu DOGGURU :)

2022

- kurz Myofascial Therapy - tajemství uvolnění měkkých tkání, masérská škola Masérnička Praha

- certifikovaný kurz Bachovy esence - v současné chvíli studium u Mgr. Martina Taubrová, BFRP, certifikovaný lektor 1. stupně

Veterinární sportovní CHIROPRAXE PSŮ (H. Pokorová)

Terky cesta k fyzioterapii zvířat

 

Terky cesta k fyzioterapii započala kde jinde než u lásky ke zvířatům a velkého dětského snu, aby se ona láska jednoho dne stala i životním posláním.

 

Během studia na gymnáziu přišel první pes, borderka Izzie, stala se Terezky první velkou psí učitelkou a práce s ní Terku utvrdila v tom, že psi jsou právě ta oblast, které by se chtěla věnovat celý život.

 

Vysokoškolské vzdělání Terka absolvovala na ČZU. V roce 2016 dokončila bakalářské studium kynologie a v roce 2018 i magisterské studium v oboru výživa zvířat a dietetika. Dále absolvovala humánní masérský kurz a řadu seminářů z oblasti péče o pohybový aparát psa.

Do ordinace DOGGURU Terka začala chodit na praxi v říjnu 2017 a od února 2018 začala pomáhat s domácí péčí o pacienty, kteří nemohli tak často dojíždět.

Nyní krom DOGGURU působí na veterinární klinice Nymburk jako veterinární asistent, kde získává cenné zkušenosti s ortopedií a neurologií přímo z "první řady" (asistuje MVDr. Zatloukalovi při operacích jako sálová sestra) O těchto dvou profesních oblastech svého života Terka říká: "Krásně se mi tyto dvě práce propojují. Spousty pacientů doprovázím od vyšetření, přes samotný zákrok na veterinární klinice, až po následnou rehabilitaci v DogGuru. Svou práci tak mohu konzultovat s ortopedem/neurologem a on má informace o průběhu následné rehabilitace pacienta."


Dříve se Terka v rámci psích sportů věnovala agility, vyzkoušela i canicross nebo hoopers a nyní, když se jí smečka rozrostla o další dva členy, zakotvila u flyballu, obedience a sportovky. Terezka má v oblasti psího sportu nemalé zkušenosti, a to se odráží i v seminářích, které vede a předává na nich své poznatky.

 

Díky své různorodé smečce (dvě borderky - Izzie a Daggrie, ale každá úplně jiná a belgický ovčák malinois - Tex) se naučila, že každý pes je individuál. Že každý vyžaduje jiný přístup, abychom docílili v práci s ním to, co potřebujeme a bavilo to pejska i nás.

Terezka se dále s chutí vzdělává a pracuje na sobě, je takové naše sluníčko, do práce se vždy těší a její smích dovede ordinaci a klienty vždy rozzářit. Největší odměnou pro ní je, když se pejsek postaví na všechny čtyři a odchází od nás radostí nejen on, ale i jeho rodina.

bottom of page